Dziś: Czwartek, 18 Październik 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Alcácer do Sal
Nazwa "al-kasar" pochodzi z arabskiego i oznacza "zamek", natomiast "sal" to z portugalskiego "sól". Spokojne miasto położone jest nad północnym brzegiem rzeki Sado.
Alcácer do Sal: kiosk z gazetami
Zamek na wzgórzu wybudowano tu w VI wieku, obecnie przekształcony jest w pousadę (Pousada Dom Alfonso II). W Castelo de Alcácer można zwiedzać kryptę archeologiczną (Cripta Arqueológica do Castelo). Latem otwarta jest w godzinach 10:00 - 13:00 oraz 15:00 - 19:00, zimą w godzinach 9:00 0 12:30 oraz 14:00 - 17:30. Krypta zamknięta jest w poniedziałki.
Alcácer do Sal: widok na miasto z drugiego brzegu rzeki Sado
Alcácer do Sal
Alcácer do Sal: nad rzeką Sado

Z zamku rozciąga się piękny widok na miasto i rzekę Sado. Na dachach domów i kościołów można zaobserwować liczne gniazda bocianóww.

Punkt Informacji turystycznej (Posto de Turismo de Alcácer do Sal) znajduje się przy Praça Pedro Nunes 1. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00, w soboty w godzinach 9:00 - 12:00 oraz 14:00 - 17:00.

W mieście znajduje się Kemping, O Parque de Campismo Alcácer do Sal, mieszczący się w odległości dwuminutowego spaceru do centrum historycznego miasta, oraz 20 minut od plaż Alentejo i 45 minut od Lizbony.

Parque de Campismo de Alcácer do Sal
Olival do Outeiro - 7580 Alcácer do Sal
Godziny otwarcia recepcji: 9h00 – 21h00


Jak dotrzeć do Alcácer do Sal?
Z Lizbony: wyjazd z miasta mostem Ponte 25 de Abril lub Ponte Vasco da Gama, dalej w kierunku Algarve (A2/Auto-estrada do Sul). Jadąc A2 zjeżdżamy na Alcácer do Sal. Droga płatna, z bramkami: www.brisa.pt. Dojazd alternatywny, bez bramek: od lotniska (aeroporto), kierujemy się na północ (Norte) drogą EN1, w kierunku a Sacavém. Na IP1, zjazd Alverca/Alhandra/Bucelas. Dalej jedziemy drogą EN10 i póżniej EN5 aż do Alcácer do Sal.
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Grândola to niewielkie miasteczko znajdujące się na północnym krańcu Serra de Grândola. Życie na głównym placu miasta, otoczonym okazałymi palmami, płynie jak na region Alentejo przystało: spokojnie, wręcz leniwie.
Troia jest jednym z najpiękniejszych półwyspów Portugalii. Półwysep który dzieli ujście rzeki Sado od Atlantyku. Na tym piaszczystym półwyspie istnieją rajskie plaże, długie na kilka kilometrów. Przejrzysta woda, złocisty piasek i wydmy tworzą piękny krajobraz.
Jest ważnym portem Portugalii (zaraz po Lizbonie i Porto). Na południu miasta znajduje się tu port rybacki, przystań jachtowa i promowa oraz bazar gdzie można kupić ryby i owoce morza. W okolicy wybrzeża Setúbalu żyje kolonia flamingów i delfinów. Właśnie delfiny są symbolem miasta. Chociaż miasto nie posiada plaży to swym urokiem i tak przyciąga turystów. Uznawany jest za kulinarną stolicę regionu.
Plaża jest częścią wybrzeża Portugalii nazywanego Costa Azul (Błękitne). Plaże w tym regione Portugalii - Alentejo, są rozległe, a połacie złocistego piasku zdają się nie mieć końca. Praia de Santo André położona jest w rezerwacie Reserva Natural das Lagoas de Santo André e da Sancha. Lagoa de Santo André to jezioro, przy którym znajduje się także plaża rzeczna (praia fluvial). Plaża jest strzeżona przez ratownika, wody są tu spokojne, co przyciąga rodziny z dziećmi.
Piękne miasto Montemor-o- Novo, które jest siedzibą powiatu, znajduje się w regionie Alentejo. Jest to miejsce ciche i spokojne, ważne w historii narodowej. Tu urodził się w 1495 , João Cidade, założyciel Zakonu Bonifratrów (Irmãos Hospitaleiros), wyróżniających się w służbie ubogim i chorym.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Alcácer do Sal
Alcácer do Sal
Alcácer do Sal
Alcácer do Sal
Rzeka Sado
Monsaraz
Alentejo
Przylądek Cabo Espichel
Serra São Mamede
Plaża Odeceixe
Alentejo
Alentejo
Serpa
Serpa
Beja
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl