Dziś: Czwartek, 18 Październik 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Alcochete
Miasto położone jest na południowym brzegu Tagu, około 25 kilometrów od Lizbony (przejazd mostem Vasco da Gama). Stare miasto to urocze wąskie uliczki (odbywają się tu walki byków) , stare kościoły a także promenada nad brzegiem rzeki. Rozciąga się stąd widok na Most Vasco da Gama. W 1469 w Alcochete urodził się czternasty król Portugalii D. Manuel I, który przyznał miastu przywilej królewski.
Alcochete: słone bagna w estuarium Tagu (luty)
W okolicach miasta znajdują się saliny, gdzie pozyskuje się sól z wody morskiej. Na placyku w centrum miasta stoi pomnik robotnika z salin. Napis na pomniku "Do sal a Revolta e a Esperança" oznacza "Od soli do buntu i nadziei".
Monsaraz: zwane, nie bez powodu, Orlim Gniazdem
Alentejo: typowy krajobraz regionu
Przylądek Cabo Espichel

Igreja Matriz w Alcochete to gotycki kościół z manuelińskim portalem. W miasteczku znajdują się jeszcze inne zabytkowe kościoły i kaplice: Igreja da Misericórdia, Capela de Nossa Senhora da Vida, Ermida de Nossa Senhora dos Matos.

Rezerwat estuarium rzeki Tag
Przed miejscowością Alcochete jest drogowskaz, który poprowadzi nas do Reserva Natural do Estuário do Tejo. Rezerwat obejmuje słone bagna w estuarium Tagu oraz wysepki na rzece. Przy Avenida dos Combatantes da Grande Guerra 1, gdzie znajduje się siedziba rezerwatu, znajdziemy mapę z naznaczoną propozycją trasy po tym obszarze. Reserva Natural do Estuário do Tejo jest ważnym miejscem lęgu ptactwa wodnego (między innymi flamingów). Możemy tu spotkać także dzikie byki i konie.

Freeport
Niedaleko miasta znajduje się Freeport Outlet Alcochete, który jest największym outletem w Europie. Na dużej powierzchni znajduje się cała gama sklepów znanych firm, gdzie możemy taniej kupić ich produkty.Jak dostać sie do Alcochete?
Do Alcochete najszybciej można dojechać kierując się z Lizbony na autostradę A12, SUL- Algarve (podróż mostem Vasco da Gama następnie zjazd z autostrady w kierunku Alcochete/Montijo).
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Most Vasco da Gama (Ponte Vasco da Gama) z 1998 roku należy do grona najdłuższych mostów Europy, jego długość to 17,2 km. Jest on odporny na trzęsienia ziemi ponad cztery razy silniejsze niż to w 1755 roku.
Zadziwiające jest, że w tej płaskiej części Lizbony kursuje kolejka jak w Alpach. Kolejka linowa oferuje nam podróż ponad Parkiem Narodów, wzdłuż rzeki Tag. Długość trasy to około 1000 metrów.
Oceanarium w Lizbonie to największe oceanarium w Europie. W siedmiu milionach litrów słonej wody znajduje się ponad 25 tysięcy morskich stworzeń z całego świata. Oceanarium odwiedziło już ponad 10 milionów ludzi. Kochają je zarówno dzieci, jak i dorośli. Całą ekspozycję w Oceanarium w Lizbonie można zobaczyć w około 2 godziny, jednak na obserwowanie podwodnego świata można przeznaczyć nawet cały dzień.
140-metrowa Torre Vasco da Gama jest najwyższym budynkiem w Lizbonie. Z wieży rozciąga się widok na cały Park Narodów, rzekę Tag oraz Most Vasco da Gamy. Wieża nosi imię sławnego nawigatora, który odkrył drogę do Indii. Otwarta została w 1998 roku. Ta futurystyczna konstrukcja nawiązuje do kształtu żaglowca, a platforma widokowa na szczycie zdaje się być "bocianim gniazdem". Do wieży przylega pięciogwiazdkowy hotel Myriad by SANA Hotels.
Lizbona to nie tylko przeszłość, z najlepszych czasów Wielkich Odkryć Geograficznych. Położony nad Tagiem Park Narodów (Parque das Naçoes) jest całkowicie nową dzielnicą, zbudowaną dzięki temu, że Lizbona gościła targi Expo’98. Miejsce to, jest jednym z niewielu w Lizbonie, gdzie podziwiać można nowoczesną architekturę. Znajduje się tu jedna z największych atrakcji portugalskiej stolicy - Oceanarium.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Serra São Mamede
Plaża Odeceixe
Alentejo
Alentejo
Serpa
Serpa
Beja
Alentejo
Alentejo
Wyspa Passegueiro
Alcácer do Sal
Uliczka w Monsaraz
Alentejo
Setubal
Rzymska Świątynia
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl