Dziś: Czwartek, 13 Grudzień 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Almograve
Około 10 km na południe od Vila Nova de Milfontes znajdują sie plaże Almograve. Położone są pomiędzy malowniczymi skałami.
Almograve: zejście na plażę
Klify tutaj nie są zbyt wysokie, dla okolicy charakterystyczne są wydmy porośnięte niską roślinnością.
Almograve: widok na plażę w końcu kwietnia
Almograve: wysokie fale i malownicze skały
Wybrzeże w pobliżu Almograve
Plaża usytuowana jest zaledwie 500 metrów od centrum miasteczka Almograve. Podczas odpływu tworzą się tu doskonałe do kąpieli naturalne baseny z ciepłą wodą. Szczególnie ucieszy to rodziny z dziećmi. Plaża w sezonie jest pod nadzorem ratownika. Panują tu doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, szczególnie bodyboard. Plaża posiada też dobre zaplecze turystyczne i infrastrukturę (parking, łazienki, prysznice, łatwy dostęp na plażę dzięki drewnianemu pomostowi, punkt pierwszej pomocy).

Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Na południe od Sines, pomiędzy miejscowościami Almograve a Zambujeira do Mar znajduje się przylądek Sardão.
Miasto leży u ujścia do oceanu rzeki Mira. Plaże znajdują się tu zarówno na spokojnych brzegach rzeki Mira, jak i na wybrzeżu oceanu. Wysokie fale sprawiają, że zjeżdżają tu miłośnicy surfingu.
Ta przyjazna plaża jest alternatywą dla zatłoczonych plaż w Zambujeira. Zlokalizowana jest w głębokiej dolinie wyciętej przez strumień, który biegnie przez plażę do morza. Praia do Carvalhal jest idealnym miejscem dla miłośników przyrody. Zaletą jest to, że jest osłonięta od wiatrów, które często przeszkadzają na portugalskich plażach.
Leży około 10 km na południe od Sines i około 170 km od Lizbony. Słowo "covo" w nazwie miejscowości oznacza sieci do łapania krabów. Na początku XVIII wieku było malutką wioską rybacką. Około roku 1800, Fernandes Bandeira, późniejszy baron Porto Covo, zainteresował się wioską i rozpoczął jej renowację.
Ta piękna, piaszczysta plaża położona jest na granicy regionów: Algarve i Alentejo. W czasie odpływu Praia de Odeceixe staje się okazałą, długą na kilkadziesiąt metrów plażą.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Monsaraz
Alentejo
Przylądek Cabo Espichel
Serra São Mamede
Plaża Odeceixe
Alentejo
Alentejo
Serpa
Serpa
Beja
Alentejo
Alentejo
Wyspa Passegueiro
Alcácer do Sal
Uliczka w Monsaraz
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl