Dziś: Czwartek, 18 Październik 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Alter do Chão
Alter do Chão jest spokojnym, typowym miateczkiem regionu Alentejo, o starożytnym pochodzeniu. Uważa się, że Alter do Chão prawdopodobnie miał swój początek w rzymskim mieście Alter Pedroso, swój przydomek "Abelterium " zyskało w epoce żelaza. W " Abelterium " przechodziła jedną z trzech dróg na użytek wojska, łączących Lizbonę i miasta Mérida. W poblżiu znajdują się ruiny rzymskiej Łaźni.
Alter do Chao: stadnina koni
Dzisiaj Alter do Chão znany jest przede wszystkim ze swojej stadniny koni, założonej w 1748 roku przez D. João V. Słynie z hodowli koni rasy Lusitana (do królewskich stajni). Obecnie działa tu Szkoła Sztuki Jeździeckiej.
Alter do Chao
Monsaraz: zwane, nie bez powodu, Orlim Gniazdem
Alentejo: typowy krajobraz regionu

Dominują tu tradycyjne, białe domy z białym lub niebieskim pasem. Domy zwykle mają jedno lub dwa piętra. Wśród brukowanych uliczek Alter do Chão, znajdziemy piękne domy, właściwie dwory z XVII i XVIII wieku. Jednym z nich jest piękny ogród i pałac bonito Palácio e Jardim do Álamo, gdzie dziś dział biuro informacji turystycznej, galeria sztuki i biblioteka, czy też Casa Nobre da Barreira.

Jest tu wiele zabytków do zobaczenia, takich jak Zamek (Castelo), którego budowę datuje się na XIV wiek. Był siedzibą dworu królewskiego, przed przeniesieniem go do Casa de Bragança. W mieście znajduje się Igreja do Nosso Senhor Jesus do Outeiro (XVII w.), Kościół Miłosierdzia Igreja da Misericórdia (XX w.), kaplica Santana ( XVII w.), Igreja de São Francisco ( XVII w.), Igreja de Nossa Senhora da Alegria ( XVI w. ), pierwszy kościół w Alter do Chão Igreja do Convento de Santo António z XVII wieku czy kaplica Capela de Santo António dos Olivais z wieku XVI.

Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Miasto Portalegre powstało jeszcze w czasach rzymskich, a nazwa jego oznacza szczęśliwe, radosne miejsce. Położone na płaskowyżu, niedaleko gór Serra São Mamede. Najlepszy cza miasto przeżywało w XVI i XVII wieku, kiedy rozwinął się tu przemysł jedwabniczy i włókienniczy. Portalegre słynęło z produkcji kobierców, a bogactwo jakie czerpało z ich produkcji widać w pięknych rezydencjach przy głównej ulicy miasta Rua 19 de Junho.
Uzdrowiskowe miasto położone jest na zboczach gór Serra São Mamede. Fonte de Vila to jedno z leczniczych źródeł położonych w mieście. W Castelo de Vide zachowało się sporo barokowych zabytków, między innymi kościół Santa Maria. Na uwagę zasługuje XVII-wieczny ratusz i pręgierz. Jest tu także żydowska dzielnica Judiaria z uroczymi wąskimi uliczkami.
Liczne megality, rzymskie drogi w białych miasteczkach, niezwykła flora i fauna - to właśnie góry Serra São Mamede. Położone przy granicy portugalsko-hiszpańskiej, objęte sa ochroną - utworzono tu park naturalny. W górach żyje największa w Europie kolonia nietoperzy.
Przygraniczna miejscowość Marvão to przede wszystkim spektakularnie położony zamek. Wzniesiony został w 1226 przez króla Dionizego. Z murów zamku roztacza się piękny widok na góry Serra de São Mamede. Możemy zobaczyć tu kościół Igreja Martiz. Museu Municipal (muzeum miejskie) mieści się w kościele św. Marii eksponujące miejscowe znaleziska archeologiczne z okresu od paleolitu do czasów rzymskich.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Przylądek Cabo Espichel
Serra São Mamede
Plaża Odeceixe
Alentejo
Alentejo
Serpa
Serpa
Beja
Alentejo
Alentejo
Wyspa Passegueiro
Alcácer do Sal
Uliczka w Monsaraz
Alentejo
Setubal
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl