Dziś: Czwartek, 18 Październik 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Wyspa Armona
Trzy Wyspy na Atlantyku: Armona, Culatra i Farol znajdują się u wybrzeża Faro. Wyspy położone są w rezerwacie przyrody Parque Natural da Ria Formosa.
Wyspa Armona: brzeg od strony lądu
Na wyspy można dotrzeć promem, który odchodzi z portu rybackiego w Olhão. Podróż trwa 30 minut, a prom odpływa w sezonie co 15 minut do jednej z trzech wysp. Po opuszczeniu promu w piętnaście minut spacerem można dotrzeć do plaży. Najatrakcyjniejsze są te od południa wyspy, woda jest przejrzysta a piasek czysty, złocisty. Droga na plażę wiedzie przez piękne wydmy.
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Płaskie i wąskie łachy piasku stanowią osłonę dla wybrzeża i wspaniałe plaże od strony oceanu. W pobliżu znajdują się także wyspa Armona i Culatra. Wyspy są częścią Parque Natural da Ria Formosa. Taki typ wybrzeża lagunowego powstaje, gdy laguna się wypłyca i mogą tworzyć się na niej wyspy. Na wschód od Faro znajdują się długie, piaszczyste plaże oblewane spokojnymi i ciepłymi wodami Atlantyku.
Silves jest niewielkim, ale jednym z najstarszych miast w regionie Algarve. Niegdyś było stolicą południowego regionu Portugalii i nazywane "Bagdadem Zachodu". Dziś uważane jest za najpiękniejsze miasto Algarve. Miasto jest pamiątką, która przypomina nam o muzułmańskiej przeszłości tego regionu. Warto zwiedzić to miasto w drodze do Lizbony, ale także udać się tu po plażowaniu (Silves od wybrzeża dzieli zaledwie 15 km).
Ferragudo jest mniejszym i bardziej tradycyjnym portugalskim miastem niż Portimão. Zlokalizowane za ujściem rzeki Rio Arade, Ferragudo było osadą rybacką i do dziś znajdują się tam domy rybaków. Główny plac to Praça Rainha Dona Leonor. Jest to miejsce z mnóstwem kawiarni, gdzie można usiąść i zjeść pyszne ciastko oraz wypić kawę. Warto wybrać się na spacer nabrzeżem rzeki, gdzie w porze lunchu kusi nas aromat ryb z grilla. Okoliczne restauracje oferuje pyszne, świeże dania z ryb.
Jest to słynna plaża, nie tylko w Algarve, ale i całej Portugalii. Ogromna plaża zajmuje około 146 000 m², długość jej wynosi 1,5 km. Przy plaży znajduje się Fortaleza de Santa Catarina, skonstruowana w XVII wieku, pełniąca niegdyś funkcje obronne. Plaża swoją nazwę wzieła od koloru okolicznych skał. Każdego roku, w sezonie wakacyjnym, plaża wypełnia się turystami z całego świata. Trudno tu w tym czasie o spokój i ciszę.
Caldas de Monchique uzdrowiskiem znajdującym się na południe od miejscowości Monchique, w regionie Algarve. Lecznicze właściwości tutejszych wód zostały uznane już od czasów, gdy byli tu rzymianie. Wody te określano w tamtych czasach jako święte.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl