Dziś: Czwartek, 13 Grudzień 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Winnica - Quinta da Bacalhôa
Jest to wczesnorenesansowy dwór, przy którym mieści się winnica. Warto przyjechać tu na zwiedzanie tej niezwykłej posiadłości i degustację tutejszego wina (branco, tinto oraz moscatel). Obecnie Quinta da Bacalhôa to drugi producent wina w Portugalii.
Quinta de Bacalhoa
Dojazd do Quinta da Bacalhôa z Lizbony zajmie niecałą godzinę. Jest to dobra opcja na jednodniową wycieczkę. Posiadłość i winnica położone są u podnóża gór Serra de Azeitão.
Quinta de Bacalhoa
Quinta de Bacalhoa: dębowe beczki
Quinta de Bacalhoa: zwiedzanie z przewodnikiem

Historia
Okrzyknięta najpiękniejszą posiadłością pierwszej połowy XV, Quinta da Bacalhôa jest dawną własnością portugalskiej rodziny królewskiej Casa Real Portuguesa. W XIV wieku było to miejsce wypoczynku João, Infante de Portugal, syna króla Portugalii D. João I. W 1528 roku posiadłość została sprzedana D. Brás de Albuquerque, synowi vice-króla Indii D. Afonso de Albuquerque. Nowy właściciel zlecił wykonanie zdobień z azulejos. W 1936 roku Palácio da Bacalhôa kupił i odrestaurował amerykanin Orlena Scoville. W latach 70-tych XX wieku był największym producentem wina w Portugalii. Obecnie Quinta da Bacalhôa należy do fundacji Fundação Berardo. Sklasyfikowana została jako monument narodowy w 1996 roku.

Zwiedzanie
Miejsce to można zwiedzać z przewodnikiem. Oprócz wizyty w dworku, zwiedzanie winnicy i piwnic gdzie wino leżakuje w dębowych beczkach przewidziana jest także degustacja wina. Całkowity koszt wizyty to 6€ od osoby.

Jak dotrzeć do Quinta da Bacalhôa?
Aby dotrzeć do Quinta Bacalhoa z Lizbony najpierw kierujemy się na południe, na most Ponte 25 de Abril. Następnie kierujemy się znakami na Serra de Azeitão, w Vila Nogueira de Azeitão skręcamy w drogę EN 10 w kierunku Vila Fresca de Azeitão.

adres: Estrada Nacional 10, Vila Nogueira de Azeitão
www: www.bacalhoa.com
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
W niewielkiej fabryce Azulejos de Azeitão wykorzystuje się tradycyjne metody tworzenia płytek. Odtwarza się tu antyczne wzory, nie tylko płytki w XVI-wiecznym stylu hiszpańsko-mauretańskim, ale także islamskie i chińskie. Wszystko wykonywane jest tu ręcznie: formowanie płaskich płytek i malowanie różnokolorowymi szkliwami.
Między górami i morzem, w estuarium rzeki Sado, rozpościera się piękny krajobraz, inspirujący do przygody i jednocześnie zapraszający do refleksji. Jest to miejsce, które porasta śródziemnomorska roślinność, ale dzięki specyficznemu mikroklimatowi rośnie tu także wiele unikalnych gatunków. Strefa ekologiczna bogactwa rozciąga się na morze, na którym utworzono strefę ochronną. Ocean w pobliżu Serra da Arrábida obfituje w ryby morskie, jeżowce i rozgwiazdy.
Portinho da Arrábida to miasteczko położone na południowych zboczach Serra da Arrábida. Znajduje się tu Museu Oceanográfico, ale głównymi atrakcjami są Pedra da Anicha i plaża Portinho da Arrábida. Plaża zlokalizowana jest pomiędzy dwoma innymi plażami: Alpertuche (na zachodzie) i Galápos (na wschodzie). Od strony miasteczka jest plażą kamienistą, jednak gdy pójdziemy dalej na wschód znajdziemy więcej złocistego piasku.
Jest ważnym portem Portugalii (zaraz po Lizbonie i Porto). Na południu miasta znajduje się tu port rybacki, przystań jachtowa i promowa oraz bazar gdzie można kupić ryby i owoce morza. W okolicy wybrzeża Setúbalu żyje kolonia flamingów i delfinów. Właśnie delfiny są symbolem miasta. Chociaż miasto nie posiada plaży to swym urokiem i tak przyciąga turystów. Uznawany jest za kulinarną stolicę regionu.
Troia jest jednym z najpiękniejszych półwyspów Portugalii. Półwysep który dzieli ujście rzeki Sado od Atlantyku. Na tym piaszczystym półwyspie istnieją rajskie plaże, długie na kilka kilometrów. Przejrzysta woda, złocisty piasek i wydmy tworzą piękny krajobraz.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Quinta de Bacalhoa
Quinta de Bacalhoa
Monsaraz
Alentejo
Przylądek Cabo Espichel
Serra São Mamede
Plaża Odeceixe
Alentejo
Alentejo
Serpa
Serpa
Beja
Alentejo
Alentejo
Wyspa Passegueiro
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl