Dziś: Czwartek, 13 Grudzień 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Bom Jesus
Santuário do Bom Jesus do Monte, a właściwie jego majestatyczne schody, są jednym z symboli Portugalii. Przeżyciem będzie na pewno wspinaczka po schodach, które prowadzą do kościoła usytuowanego na zalesionym wzgórzu, o wysokości 400 m.n.p.m. Najniższa partia schodów posiada stacje Drogi Krzyżowej, powyżej są fontanny pięciu zmysłów, na samej górze posągi trzech cnót: Wiary, Nadziei i Miłości.
Bom Jesus: obok Fatimy, najpopularniejszy cel pielgrzymów w Portugalii
Pomysłodawcą schodów był biskup Rodrigo de Maura Teles. Granitowa budowla powstawała na przestrzeni 60 lat (początek VIII wieku).
Bom Jesus: rzeźby na trasie wspinaczki po schodach
Bom Jesus: ołtarz w kościele na szczycie słynnych schodów
Santuário do Bom Jesus: położone na górze Espinho, 5 kilometrów od Bragi
Jak dotrzeć do Santuário do Bom Jesus?
Z centrum Bragi możemy dojechać tu samochodem, dostępne są bezpłatne parkingi - na górze i na dole schodów. Z centrum Bragi odjeżdża w lecie autobus (przy Avenida da Liberdade, autobus nr 2), który zatrzymuje się na przystanku przy słynnych schodach. Wspinaczka schodami wymaga czasu i dobrej kondycji. Zdarzają się wierni, którzy na znak pokuty pokonują schody na kolanach. Dostępny jest elevador, który wozi turystów w dół i w górę. Z góry są wspaniałe widoki na Bragę i dolinę rzeki Cavado.
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Braga uznawana jest za najbardziej religijne miasto Portugalii, nazywana jest Portugalskim Rzymem. W centrum miasta znajduje się niezwykłe nagromadzenie kościołów - ponad trzydzieści. Miasto szczyci się najstarszą w Portugalii katedrą, która powstała na miejscu dawnego kościoła Wizygotów, później mauretańskiego meczetu.
Miasto było pierwszą stolicą Portugalii, zwane jest kolebką Portugalii (Berço da Nação Portuguesa). Tu urodził się pierwszy król Portugalii Alfons I. W XII wieku rozpoczęła się tu także rekonkwista - walki o wypędzenie Maurów z Półwyspu Iberyjskiego. Nawet po przeniesieniu stolicy do Coimbry w 1143 roku miasto nie przeżyło upadku i do dziś zachowało się tu wiele średniowiecznych budowli.
Serra do Gerês to południowa część parku Parque Nacional Peneda- Gerês. Są to tereny bardziej dostępne niż Serra da Peneda, popularne wśród rodzin z dziećmi. Najbardziej znaną miejscowością w Gór Gerês jest oddalone niespełna 50 kilometrów od Bragi uzdrowisko Caldas do Gerês. Na północ od Portele do Homem znajduje się rzymska droga, którą można za opłatą przejechać samochodem.
Minho uznawane jest za najbardziej malowniczą krainę Portugalii: można znaleźć tu wysokie góry, historyczne miasta i piękne wybrzeże oceanu. Region często określa się mianem Zielone Minho, ze względu na wysokie opady i bujną roślinność.
Charakterystycznym elementem panoramy Ponte de Lima jest rzymski most prowadzący do starego miasta, krajobraz z egzotyczną palmą w tle. Można przespacerować się tym zamkniętym dla ruchu samochodowego, długim na 277 metrów i szerokim na 4 metry mostem, zwanym Ponte Velha.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Bom Jesus
Bom Jesus
Bom Jesus
Bom Jesus
Soajo
Soajo
Minho
Peneda
Minho
Pałac Brejoeira
Caminha
Ponte de Lima
Monçao
Pitões das Junias
Braga
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl