Dziś: Czwartek, 13 Grudzień 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Przylądek Cabo Espichel
Cabo Espichel to malowniczy przylądek Portugalii, położony około 10 km od Sesimbry. Tym, co przyciąga tu wielu turystów, jest dawne Sanktuarium Nossa Senhora do Cabo Espichel. Tuż za sanktuarium, na skraju urwiska znajduje się mała, śnieżnobiała kapliczka Senhor de Bomfim. Całość położona jest na skraju niebezpiecznie wysokiego klifu.
Przylądek Cabo Espichel
Sanktuarium Nossa Senhora do Cabo Espichel już od XIII wieku stanowiło cel licznych pielgrzymek. Na początku XVIII wieku wzniesiony został tu barokowy kościół (z inicjatywy króla D. Pedro II). W drodze do kościoła miniemy długie rzędy opuszczonych (niestety zdewastowanych) cel pielgrzymów. W XIV wieku powstała tu mała kapliczka w której przechowywany był cudowny obraz Matki Bożej. Wewnątrz kościoła zobaczyć możemy wykonane w pracowni Joaquima Antonio Fontanes Peresa organy oraz barokowe malowidła.
Przylądek Cabo Espichel: sprzedawca owoców
Przylądek Cabo Espichel: przed Sanktuarium Nossa Senhora do Cabo Espichel
Przylądek Cabo Espichel: śnieżnobiała kapliczka Senhor de Bomfim

W bezpośrednim sąsiedztwie sanktuarium znajduje się czynna latarnia morska. Żeby zobaczyć z bliska latarnię morską, należy zjechać z asfaltu i przejechać kilkaset metrów drogą szutrową. Latarnia działa, jednak niestety nie można jej zwiedzać.

Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Otoczona przez skały plaża znajduje się w okolicy Cape Espichel. Jest to miesjsce osłonięte od silnych wiatrów, które wieją w tym w regionie. Praia da Foz ma wiele naturalnego uroku, a okoliczne klify są także doskonałym miejscem na spacer.
Sesimbra jest doskonałą miejscowością na letni wypoczynek, przede wszystkim dzięki swemu dogodnemu położeniu przy spokojnej oceanicznej zatoce. Miejscowość ma dwoisty charakter, z jednej strony turystyczny, z drugiej strony portu rybackiego. Jak dawniej, w porcie cumują różnokolorowe łodzie służące do połowu ryb.
Jest to ostatnia z plaż Costa da Caparica, położona najbardziej na południe. To ostatni przystanek małego pociągu, który w sezonie łączy plaże tego wybrzeża. Składa się z kilku mniejszych, przylegających do siebie plaż: Terminus, Americano, Leão, Centro, Cabana Bar, Rampa, Lareira, Oh Ti João, Sueste, Piscinas). Położona blisko Serra da Arrábida, uczęszczana jest przez rodziny, grupy przyjaciół, ludzi poszukujących czystej wody i połaci piasku do zabawy.
Jest to wczesnorenesansowy dwór, przy którym mieści się winnica. Warto przyjechać tu na zwiedzanie tej niezwykłej posiadłości i degustację tutejszego wina (branco, tinto oraz moscatel). Obecnie Quinta da Bacalhôa to drugi producent wina w Portugalii.
Między górami i morzem, w estuarium rzeki Sado, rozpościera się piękny krajobraz, inspirujący do przygody i jednocześnie zapraszający do refleksji. Jest to miejsce, które porasta śródziemnomorska roślinność, ale dzięki specyficznemu mikroklimatowi rośnie tu także wiele unikalnych gatunków. Strefa ekologiczna bogactwa rozciąga się na morze, na którym utworzono strefę ochronną. Ocean w pobliżu Serra da Arrábida obfituje w ryby morskie, jeżowce i rozgwiazdy.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Przylądek Cabo Espichel
Przylądek Cabo Espichel
Przylądek Cabo Espichel
Przylądek Cabo Espichel
Przylądek Cabo Espichel
Przylądek Cabo Espichel
Przylądek Cabo Espichel
Przylądek Cabo Espichel
Przylądek Cabo Espichel
Przylądek Cabo Espichel
Przylądek Cabo Espichel
Monsaraz
Alentejo
Serra São Mamede
Plaża Odeceixe
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl