Dziś: Czwartek, 18 Październik 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Cabo Sardão
Na południe od Sines, pomiędzy miejscowościami Almograve a Zambujeira do Mar znajduje się przylądek Sardão.
Bociany: na Cabo Sardão
Widok na ocean i skały zapiera dech w piersiach. Przytłaczający spokój i piękno tego miejsca sprawi, że czas się dla nas zatrzyma. Niezwykłe w tym miejscu są także bociany żyjące w gniazdach na stromych klifach. Ptaki te można spotkać także w różnych częściach Europy, jednak dalej w głąb lądu.
Cabo Sardão: mieszkające tu bociany
Cabo Sardão: strome klify na przylądku
Cabo Sardão: bocianie gniazdo

Na Cabo Sardão znajduje się tylko latarnia morska. Latarnia (Farol do Cabo Sardão) zaczęła działać 15 kwietnia 1915 roku. Wieża latarni ma 17 metrów wysokości, na szczycie umieszczono cylindryczną lampę. Latarnię zwiedzać można w środy, od 14:00 do 17:00.Jak dostać sie na Cabo Sardão?
Najlepiej dojechać tu samochodem. Jadąc drogą N393 należy kierować się na miejscowość Almograve, następnie Cavaleiro.
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Około 10 km na południe od Vila Nova de Milfontes znajdują sie plaże Almograve. Położone są pomiędzy malowniczymi skałami.
Ta przyjazna plaża jest alternatywą dla zatłoczonych plaż w Zambujeira. Zlokalizowana jest w głębokiej dolinie wyciętej przez strumień, który biegnie przez plażę do morza. Praia do Carvalhal jest idealnym miejscem dla miłośników przyrody. Zaletą jest to, że jest osłonięta od wiatrów, które często przeszkadzają na portugalskich plażach.
Miasto leży u ujścia do oceanu rzeki Mira. Plaże znajdują się tu zarówno na spokojnych brzegach rzeki Mira, jak i na wybrzeżu oceanu. Wysokie fale sprawiają, że zjeżdżają tu miłośnicy surfingu.
Ta piękna, piaszczysta plaża położona jest na granicy regionów: Algarve i Alentejo. W czasie odpływu Praia de Odeceixe staje się okazałą, długą na kilkadziesiąt metrów plażą.
Znajdująca się niedaleko miejscowości Rogil, ta mało uczęszczana plaża jest idealna dla amatorów spokoju i natury. Plaża położona jest w Parque Natural do Sudoeste Alentejano e Costa Vicentina.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Cabo Sardão
Monsaraz
Alentejo
Przylądek Cabo Espichel
Serra São Mamede
Plaża Odeceixe
Alentejo
Alentejo
Serpa
Serpa
Beja
Alentejo
Alentejo
Wyspa Passegueiro
Alcácer do Sal
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl