Dziś: Czwartek, 14 Grudzień 2017
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Castelo Branco
Nad miastem górują mury zamku templariuszy. Castelo Branco, czyli Biały Zamek, jest głównym miastem dolnego regionu Beira (Beira Baixa). Największą atrakcją jest tu Jardim Episcopal, mieszczący się przy dawnym pałacu biskupów. Charakterystyczne są tu figury apostołów i świętych, które są ustawione
wzdłuż ścieżek. Na balustradach schodów zobaczymy figury królów.
Castelo Branco: Jardim Episcopal
Castelo Branco: muzeum
Castelo Branco
Castelo Branco: ogród zalożony został przez biskupa
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Elementem charakterystycznym dla tego portugalskiego miasteczka jest zamek Castelo de Castelo Novo, datowany na początek XIII wieku. Centrum historyczne nosi nazwę Aldeia de Castelo Novo. Są to urocze, zadbane, brukowane uliczki z niewielkimi domami. Podczas spaceru po Castelo Novo można spotkać sympatycznych mieszkańców miasteczka.
Jest to mała osada, "żywe" muzeum położone wśród gajów oliwnych, w pobliżu niewielkiej rzeki Ponsul. Legenda głosi, że narodził sie tu wizygocki król o imieniu Wamba.
Prawa miejskie Nisa otrzymała w 1232 roku, dzięki staraniom Zakonu Templariuszy. Jest to miejscowść posiadająca typową dla regionu starówkę: w kolorach bieli i żółci. W upalne, letnie dni w wąskich uliczkach Nisy nie spotkamy żywego ducha.
Jest to najbardziej portugalska wioska Portugalii. Ten zaszczytny tytuł Monsanto zyskało w 1938 roku, i od tego czasu cieszy się szczególna sławą. Pięknie położone na zboczu góry, domki są dosłownie wciśnięte pomiędzy olbrzymie granitowe bloki skalne.
Uzdrowiskowe miasto położone jest na zboczach gór Serra São Mamede. Fonte de Vila to jedno z leczniczych źródeł położonych w mieście. W Castelo de Vide zachowało się sporo barokowych zabytków, między innymi kościół Santa Maria. Na uwagę zasługuje XVII-wieczny ratusz i pręgierz. Jest tu także żydowska dzielnica Judiaria z uroczymi wąskimi uliczkami.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Castelo Branco
Aveiro
Aveiro
Wioska Monsanto
Aveiro
Aveiro
Aveiro
Idanha a Velha
Serra Estrela
Linhares
Aveiro
Karciarze z Trancoso
Trancoso
Serra Estrela
Serra Estrela
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2017 fotoportugalia.pl