Dziś: Poniedziałek, 11 Grudzień 2017
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Elvas
Przygraniczne Elvas ma doskonale zachowane fortyfikacje na planie pięcioboku. Miasto zostało odbite z rąk Maurów w 1230 roku, jednak kilkaset lat mauretańskiego panowania wpłynęło na kształt obecnego miasta. Elvas kojarzy się ze śliwkami, ze słynnej ameixa de Elvas przyrządza się bardzo słodkie konfitury.
Elvas : upalny sierpniowy dzień
W Elvas zobaczyć trzeba oczywiście słynne fortyfikacje, zamek, kościoły: Nossa Senhora de Assuncao i Nossa Senhora de Aflitos, wielki akwedukt Aqueduto da Armoreira oraz spróbować pysznych śliwek.
Elvas w sierpniu: opustoszały główny plac miasta
Elvas: fortyfikacje pochodzące z XVII wieku
Elvas: brama wiodąca do fortyfikacji
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Opustoszała fortaleza, a właściwie jej ruiny, położona jest przy granicy portugalsko-hiszpańskiej, nad brzegiem rzeku Guadiana.
Nazwa miasteczka oznacza osadę położoną wśród żyznych terenów. Położone na wzgórzu miasto nazwano tak po wygnaniu stąd Maurów, co miało miejsce w 1226 roku. Królowie z dynastii Bragança mieli tu swoją siedzibę w XV wieku.Miasto przeżywało wtedy swój najlepszy okres, zostało rozbudowane na potrzeby dworu królewskiego. Dziś, możemy zwiedzać liczne budynki z tych czasów, w tym ulubioną rezydencję książąt Bragança - Paço Ducal.
Terena znana jest także jako São Pedro lub São Pedro de Terena. Jest pięknym miasteczkiem w regionie Alentejo, blisko granicy w Hiszpanią. W średniowieczu zamek w Terena, był ważnym elementem linii obrony Guadiana.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Elvas
Elvas
Elvas
Monsaraz
Alentejo
Przylądek Cabo Espichel
Serra São Mamede
Plaża Odeceixe
Alentejo
Alentejo
Serpa
Serpa
Beja
Alentejo
Alentejo
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2017 fotoportugalia.pl