Dziś: Niedziela, 21 Październik 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Idanha-a-Velha
Jest to mała osada, "żywe" muzeum położone wśród gajów oliwnych, w pobliżu niewielkiej rzeki Ponsul. Legenda głosi, że narodził sie tu wizygocki król o imieniu Wamba.
Idanha a Velha: zabytkowa wioska
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Jest to najbardziej portugalska wioska Portugalii. Ten zaszczytny tytuł Monsanto zyskało w 1938 roku, i od tego czasu cieszy się szczególna sławą. Pięknie położone na zboczu góry, domki są dosłownie wciśnięte pomiędzy olbrzymie granitowe bloki skalne.
Elementem charakterystycznym dla tego portugalskiego miasteczka jest zamek Castelo de Castelo Novo, datowany na początek XIII wieku. Centrum historyczne nosi nazwę Aldeia de Castelo Novo. Są to urocze, zadbane, brukowane uliczki z niewielkimi domami. Podczas spaceru po Castelo Novo można spotkać sympatycznych mieszkańców miasteczka.
Nad miastem górują mury zamku templariuszy. Castelo Branco, czyli Biały Zamek, jest głównym miastem dolnego regionu Beira (Beira Baixa). Największą atrakcją jest tu Jardim Episcopal, mieszczący się przy dawnym pałacu biskupów. Charakterystyczne są tu figury apostołów i świętych, które są ustawione wzdłuż ścieżek. Na balustradach schodów zobaczymy figury królów.
Serra da Estrela (Gwiażdziste Góry) to najwyższe pasmo gór w Portugalii kontynentalnej. Najwyższym szczytem tego pasma jest Torre (Malhão da Estrêla) (1993 m n.p.m.). (Najwyższym szczytem Portugalii jest stratowulkan Pico na Azorach (2351 m n.p.m.)
Miasto pełne jest średniowiecznego czaru, strzeżone przez wieże zamku, zagubione wśród lasów Serra da Estrela.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl