Dziś: Czwartek, 18 Październik 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Lagos
Miasto położone jest nad jedną z największych zatok Algarve - Baia de Lagos. Lagos to port rybacki oraz ośrodek handlowy i turystyczny. Od wielu lat przyciąga turystów zachwyconych okolicznymi plażami, cieszącymi się opinią najlepszych w całym regionie.
Lagos
Miasto Lagos (rzymska nazwa - Lacobriga) zostało założone przez Fenicjan. Pod panowaniem Maurów (VIII wiek - połowa XIII wieku) stanowiło ważny ośrodek handlowy. Po przejęciu przez armię chrześcijańską zostało włączone do Królestwa Algarve (1249). W 1504 r uzyskało prawa miejskie, a w latach 1578-1756 było stolicą Algarve. Lagos wpisało się w historię odkryć i podbojów świata. To z tego portu w 1499 roku Vasco da Gama wyruszył w swą historyczną podróż.
Algarve: malownicze groty i jaskinie utworzone ze zwietrzałych skał
Lagos
Lagos
Targ Rybny: Lagos

O popularności Lagos nie stanowią zabytki, których jest tu z resztą niewiele, to jednak warto przejść się ulicami miasta. Są tu pozostałości fortyfikacji zbudowanych przez Maurów, i rozbudowanych w XVII stuleciu. W Lagos warto zobaczyć także przystań jachtową.

Kościół św. Antoniego (Igreja de Santo António) uznawany jest za jeden z klejnotów Algarve, a to za sprawą przepięknego wystroju wnętrza pochodzącego z początku XVIII w.

Warto udać się do portu, którego wejścia strzeże XVII-wieczny obiekt - Fort Ponta da Bandeira. W centrum Lagos przy Praça da República pod arkadami sąsiadującymi z budynkiem dawnej izby celnej odbywało się pierwsze w Europie i jedyne w Portugalii targowisko niewolników (Mercado de Escravos) - niechlubny ślad czasów, gdy miasto było głównym ośrodkiem handlu z Afryką.

W Lagos znajdziemy nowoczesne porty jachtowe, korty tenisowe i pole golfowe. Lagos to doskonałe miejsce to uprawiania żeglarstwa i windsurfingu. W mieście do późna czynne są restauracje, w nocy życie toczy się w barach, a w najlepszych klubach Portugalii tętni tu do wczesnych godzin porannych.

Najsłynniejsze plaże w okolicy Lagos to: Praia da Meia Praia, Praia da Luz, Praia da Dona Ana i Praia do Camilo. W okolicy znajduje się jeszcze wiele innych plaż: Praia da Batata (Plaża Ziemniaka), Praia dos Estudandes (Plaża Studentów), Praia do Pinhão, Praia dos Pinheiros, Praia Grande, Praia da Ponta da Piedade, Praia do Barranco Martinho, Praia do Canavial oraz Praia do Porto de Mós.

Praia da Dona Ana przez wielu uważana jest za najpiękniejszą plażę w okolicy. Otoczona skałami kusi złocistym piaskiem i przejrzystą wodą. Z centrum miasta można na nią dostać się spacerem w ciągu 25 minut. Za piękną część wybrzeża uchodzi Ponta da Piedade, gdzie można zafundować sobie podróż motorówką wśród labiryntu skał i jaskiń. Praia da Luz jest kosmopolitycznym centrum wakacyjnym, z promenadą i dużą ilością palm. Praia do Porto de Mós, położona wśród klifów jest odwiedzana głównie przez portugalskie rodziny.

Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Plaża znajduje się w zatoce niedaleko Lagos, na Costa d’Oiro. Praia do Camilo usytuowana jest wśród piaskowcowych klifów, pomiędzy Praia da Dona Ana i Ponta da Piedade. Istnieje tunel w skałach łączący te dwie zatoki. Aby dostać się na plaże, trzeba zejść od parkingu po stromych, drewnianych schodach. Plaża kusi złotym piaskiem i przejrzystą wodą.
Na południe od Lagos ocean wyrzeźbił w wysokich na 20 metrów piaskowcowych klifach niesamowicie malownicze formacje skalne: groty, jaskinie, łuki skalne, przesmyki i zatoczki. To niezwykłe miejsce znajduje się zaledwie 2,5 km od centrum Lagos.
Jest to słynne miejsce wakacyjnego odpoczynku, co roku zjeżdżają tu głównie portugalczycy, hiszpanie, francuzi, anglicy i niemcy. Plaża podzielona jest na dwie części, jedna z jasnym piaskiem, druga część kamienista.
Praia do Burgau jest plażą miejską położoną w małej zatoczce osłoniętej od wiatrów. Znajduje się tu port rybacki, gdzie można spotkać wiele tradycyjnych łodzi oraz pułapek na ośmiornice i kraby. Jest tu niewielki Bar–restauracja Beach Bar Burgau. Jest jeszcze jedna mała plaża, do której nie ma dostępu z lądu. Można tam dostać się łódką lub kajakiem, który można wypożyczyć na plaży. Okoliczne wody są doskonałym miejscem do nurkowania.
Jest to niewielka plaża, niezbyt zatłoczona, zwykle więcej tu rybaków niż plażowiczów. Okoliczne klify są mocno zerodowane, z licznych kamieni plażowicze często budują murki chroniące przed wiatrem.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Ponta da Piedade
Wyspa Farol
Plaża w Algarve
Praia do Zavial
Sagres
Wyspa Farol
Przylądek św. Wincentego
Ferragudo
Ferragudo
Ferragudo
Praia da Almadena
Praia do Camilo
Praia do Zavial
Praia da Carrapateira
Praia do Zavial
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl