Dziś: Czwartek, 13 Grudzień 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Mafra
Miejscowość Mafra znajduje się niedaleko Lizbony i słynie przede wszystkim z olbrzymiego pałacu i klasztoru. Palácio Nacional de Mafra również znany jako Convento de Mafra. Ten monumentalny kompleks zawiera bazylikę, klasztor i pałac. Jest to najważniejsza barokowa budowla w całej Portugalii.
Mafra
Prace nad masywnym pałacem i klasztorem w miejscowości Mafra rozpoczęły się w 1717 roku, zapoczątkował je król D. João V z dynastii Bragança. Ponad 52 000 ludzi pracowało w pałacu. Znajdowała się tutaj najwspanialsza biblioteka z 40 000 woluminami.
Mafra
Mafra: monumentalny kompleks zawiera bazylikę, klasztor i pałac
Mafra

Godziny otwarcia pałacu:
  • lato - od 10h00 o 18h00 (ostatnie wejście 17h15)
Núcleo de Arte Sacra oraz Enfermaria są zamykane od 12h45 do 14h00
  • zima - od 09h30 do 17h30 (ostatnie wejście 16h45)
Núcleo de Arte Sacra i Enfermaria są zamykane od 12h45 do 14h00h.

Pałac jest zamknięty:
we wtorki, 1 stycznia, w Wielkanoc, 1 maja i 25 grudnia.

Godziny otwarcia bazyliki:
codziennie od 10h00 do 13h00 oraz od 14h00 do 17h30.

Ceny biletów:
  • dorośli 6.00€
  • 50% zniżki dla osób powyżej 65 lat, młodzież od 15 do 18 lat

Wejście za darmo:
  • niedziele i święta do 14h00
  • dzieci do lat 14.

Jak dotrzeć do Palácio Nacional de Mafra?
Z Lizbony autostradą A8 (w kierunkuLeiria), zjazd na A21 (Malveira-Mafra). Autobusy "Mafrense" odjeżdżające z Ericeira, Sintra i Lizbony (Campo Grande).
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Ericeira to niewielkie miasteczko w okolicy Lizbony i pięknymi plażami. Spotkamy tu rybaków, surferów i oczywiście turystów, w większości mieszkańców Lizbony. Na północy miasteczka znajdują się plaże, gdzie panują doskonałe warunki do surfingu. Są to przede wszystkim Praia de São Sebastião i Praia da Ribeira d’Ilhas.
Niewielkie miasteczko, oddalone od Lizbony o 30 km, zaskakuje swoim położeniem na stromym klifie, który przecina linia wody uchodząca do oceanu. Niegdyś znajdowały się tu liczne młyny wodne, od których miejscowość wzięła nazwę ({i}azenha{/i} po portugalsku oznacza młyn wodny). U podnóża klifu znajduje się piaszczysta plaża, a przy niej oceaniczny naturalny basen wydrążony w skale. Do Azenhas do Mar warto wybrać się także ze względu na doskonałą restaurację z widokiem na ocean.
Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od dawna przyciągało swoim urokiem. To magiczne miejsce o niezwykłym mikroklimacie, położone wśród gór i lasów. Zamek, pałace jak z bajki, ogrody oraz widok na ocean - to wszystko oferuje nam miasteczko położone zaledwie 25 km od Lizbony.
Quinta da Regaleira jest zaskakującym i tajemniczym miejscem, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to świat pełen symboli i metafor. Oprócz pięknego pałacu istnieją tu fascynujące ogrody, pełne podziemnych przejść, labiryntów i grot. Wybierając się do Quinta da Regaleira warto wziąć ze sobą latarkę.
Górujące nad miastem mury obronne Castelo dos Mouros pną się po zboczu góry na szczyt. Mauretańska twierdza z VIII wieku została zdobyta przez Alfonsa Zdobywcę w 1147 roku. Przy dobrej pogodzie z Zamku Maurów roztacza się widok na położony na sąsiednim wzgórzu Palácio da Pena oraz na ocean.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Mafra
Mafra
Mafra
Mafra
Mafra
Mafra
Mafra
Mafra
Mafra
Mafra
Mafra
Mafra
Mafra
Mafra
Mafra
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl