Dziś: Czwartek, 18 Październik 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Vila Nova de Milfontes
Miasto leży u ujścia do oceanu rzeki Mira. Plaże znajdują się tu zarówno na spokojnych brzegach rzeki Mira, jak i na wybrzeżu oceanu. Wysokie fale sprawiają, że zjeżdżają tu miłośnicy surfingu.
Vila Nova de Milfontes: pobielany niewielki kościół
Vila Nova de Milfontes to popularny kurort. Tutejszy zamek przekształcony został w hotel. Niegdyś zamek, położony nad rzeką bronił wybrzeże przed piratami.
Placyk: Vila Nova de Milfontes
Vila Nova de Milfontes: tradycyjny domek
Vila Nova de Milfontes: cienie w wąskiej uliczce
Pobielane domy w miasteczku są ozdabiane pasami w żółtych bądź niebieskich odcieniach. W upalne letnie dni lśnią w słońcu, w wąskich uliczkach można też znaleźć przyjemny cień. Stare miasto przy plaży pełne jest sklepików, kawiarni i restauracji.

Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Około 10 km na południe od Vila Nova de Milfontes znajdują sie plaże Almograve. Położone są pomiędzy malowniczymi skałami.
Leży około 10 km na południe od Sines i około 170 km od Lizbony. Słowo "covo" w nazwie miejscowości oznacza sieci do łapania krabów. Na początku XVIII wieku było malutką wioską rybacką. Około roku 1800, Fernandes Bandeira, późniejszy baron Porto Covo, zainteresował się wioską i rozpoczął jej renowację.
Na południe od Sines, pomiędzy miejscowościami Almograve a Zambujeira do Mar znajduje się przylądek Sardão.
Ta przyjazna plaża jest alternatywą dla zatłoczonych plaż w Zambujeira. Zlokalizowana jest w głębokiej dolinie wyciętej przez strumień, który biegnie przez plażę do morza. Praia do Carvalhal jest idealnym miejscem dla miłośników przyrody. Zaletą jest to, że jest osłonięta od wiatrów, które często przeszkadzają na portugalskich plażach.
Krajobraz okolic miasta i okolicy zdominowany jest tym, że jest ono ważnym portem przemysłowym. Znajduje się tu terminal tankowców, rafinerie, olbrzymie rurociągi. Mimo to w mieście jest plaża, a w obrębie Starego Miasta znaleźć można interesujące miejsca.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Skromny Dom
Plaża w Vila Nova de Milfontes
Plaża w Vila Nova de Milfontes
Vila Nova de Milfontes
Vila Nova de Milfontes
Krzyż Templariuszy
Vila Nova de Milfontes
Zamek w Vila Nova de Milfontes
Monsaraz
Alentejo
Przylądek Cabo Espichel
Serra São Mamede
Plaża Odeceixe
Alentejo
Alentejo
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl