Dziś: Czwartek, 13 Grudzień 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Montemor-o-Novo
Piękne miasto Montemor-o- Novo, które jest siedzibą powiatu, znajduje się w regionie Alentejo. Jest to miejsce ciche i spokojne, ważne w historii narodowej. Tu urodził się w 1495 , João Cidade, założyciel Zakonu Bonifratrów (Irmãos Hospitaleiros), wyróżniających się w służbie ubogim i chorym.

Montemor-o-Novo: ruiny zamku
To w Montemor-o-Novo, w 1496 roku, król Manuel I podjął historyczną decyzję o wysłaniu statków drogę morską do Indii . Montemor-o-Novo był także areną wielkich walk i konfliktów, znane jest z oporu , jaki reprezentował w czasie francuskiej inwazji w 1808 roku. Toczyły się tu wojny domowe pomiędzy liberałami i miguelistas , a także brał czynny udział w ruchu oporu do faszystowskiej dyktatury.
Montemor-o-Novo: charakterystyczne białe domy i budowle z lokalnego kamienia
Montemor-o-Novo: krajobraz Alentejo
Montemor-o-Novo: miasto zostało założone przez Rzymian

Okolica miasta jest piękna, jest to obszar wykorzystania wody do produkcji energii elektrycznej (liczne tamy - barragens). W Montemor-o-Novo można odwiedzić ruiny zamku, dawny klasztor Convento de São Domingos ( dzisiaj interesujące Muzeum Archeologiczne ), malowniczą fontannę miejską, kościół i kryptę świętego Jana Bożego (Igreja e cripta de São João de Deus) i oraz piękny klasztor Convento de Nossa Senhora da Saudação.

Jednym z największych atutów regionu jest bogactwo dziedzictwa archeologicznego, czyli wiele budowli megalitycznych, takich jak Menires da Pedra Longa, a Anta da Comenda da Igreja, a Anta dos Tourais, a Anta da Velada, a Anta de São Brissos czy fantastyczna Gruta do Escoural.

Region słynie z wyrobów z wikliny, skór, futer oraz z likieru z poejo (rodzaj mięty).

Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Ten krąg ułożony z olbrzymich kamieni był przypuszczalnie świątynią kultu słońca. Znajduje się tu 95 kamieni ułożonych w elipsę.
Arraiolos położone jest w Alentejo Centralnym, miasteczko posiada około 3 380 mieszkańców. Ciekawe miejsca historyczno-kulturalne to między innymi unikalny okrągły zamek Castelo de Arraiolos, Pousada de Nossa Senhora da Assunção, Igreja Matriz, Igreja da Misericórdia de Arraiolos, Igreja Matriz de Vimieiro, Ermida de São João do Campo, Santana do Campo, Palácio da Sempre Noiva de Arraiolos oraz Palácio dos Condes de Vimieiro. Miasto słynie z produkowanych tu dywanów - Tapetes de Arraiolos.
Évora nazywana jest miastem - muzeum. Rozkwitło za czasów Rzymian i liczy sobie już 2 tysiące lat. W średniowieczu było ważnym ośrodkiem nauki. W XVI i XVII wieku znajdował się tu jezuicki uniwersytet. Miasto znajduje się w sercu krainy Alentejo. Otoczone średniowiecznym murem, jest w całości wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Gęsta siatka uliczek miasta to prawdziwe bogactwo architektoniczne i kulturowe.
Nazwa "al-kasar" pochodzi z arabskiego i oznacza "zamek", natomiast "sal" to z portugalskiego "sól". Spokojne miasto położone jest nad północnym brzegiem rzeki Sado.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Montemor-o-Novo
Monsaraz
Alentejo
Przylądek Cabo Espichel
Serra São Mamede
Plaża Odeceixe
Alentejo
Alentejo
Serpa
Serpa
Beja
Alentejo
Alentejo
Wyspa Passegueiro
Alcácer do Sal
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl