Dziś: Czwartek, 18 Październik 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Plaża Odeceixe (Praia de Odeceixe)
Ta piękna, piaszczysta plaża położona jest na granicy regionów: Algarve i Alentejo. W czasie odpływu Praia de Odeceixe staje się okazałą, długą na kilkadziesiąt metrów plażą.
Plaża Odeceixe: jedna z najpiękniejszych plaż Portugalii
Na południu znajduje się druga plaża o nazwie Praia da Adega, dostępna tylko w czasie odpływu. Podczas przypływu wejście na plażę wiedzie poprzez szlak, który zstępuje z klifu. Praia de Odeceixe zapewnia doskonałe warunki do uprawiania kajakarstwa i żeglarstwa, ze względu na bliskość niewielkiej rzeki Rio de Seixe, która uchodzi do oceanu w pobliżu plaży.
Monsaraz: zwane, nie bez powodu, Orlim Gniazdem
Alentejo: typowy krajobraz regionu
Przylądek Cabo Espichel


Jak dostać sie na Plażę Odeceixe?
Z Aljezur kierujemy się na północ, drogą EN120 (Faro-Lizbona). Przed miejscowością Baiona skręcamy w lewo, w drogę bez nawierzchni wiodącą do plaży.
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Ta przyjazna plaża jest alternatywą dla zatłoczonych plaż w Zambujeira. Zlokalizowana jest w głębokiej dolinie wyciętej przez strumień, który biegnie przez plażę do morza. Praia do Carvalhal jest idealnym miejscem dla miłośników przyrody. Zaletą jest to, że jest osłonięta od wiatrów, które często przeszkadzają na portugalskich plażach.
Znajdująca się niedaleko miejscowości Rogil, ta mało uczęszczana plaża jest idealna dla amatorów spokoju i natury. Plaża położona jest w Parque Natural do Sudoeste Alentejano e Costa Vicentina.
Plaża położona jest w zatoce, która kształtem przypomina muszlę. Osłonięta jest od wiatrów z północy. Przy plaży wciąż jeszcze zobaczyć można niewielką grupę łodzi rybackich. Plaża jest długa, w miarę wąska, otoczona przez wysokie czarne klify. Znaną formacją skalną jest Pedra da Agulha, która jest wysoką skałą w kształcie igły. Niezwykła skała stała się ikoną południowo-zachodniego wybrzeża.
Na południe od Sines, pomiędzy miejscowościami Almograve a Zambujeira do Mar znajduje się przylądek Sardão.
Około 10 km na południe od Vila Nova de Milfontes znajdują sie plaże Almograve. Położone są pomiędzy malowniczymi skałami.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Serra São Mamede
Alentejo
Alentejo
Serpa
Serpa
Beja
Alentejo
Alentejo
Wyspa Passegueiro
Alcácer do Sal
Uliczka w Monsaraz
Alentejo
Setubal
Rzymska Świątynia
Cromlech Almendres
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl