Dziś: Czwartek, 18 Październik 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Palácio da Brejoeira
Sześć kilometrów na południe od Monção, znajduje się piękna wiejska posiadłość, teren podzielony jest na 18 hektarową winnicę, 8 hektarowy las oraz 3 hektary ogrodów. Budowa pałacu rozpoczęła się w początku XIX wieku, ukończono go w 1834 roku. Obiekt sklasyfikowano jako Monumento Nacional 23 czerwca 1910 roku.

Pałac Brejoeira: styl neoklasycystyczny
W 1937 roku, kompleks kupił Francisco de Oliveira Pais z Lizbony. W latach 60-tych Feliciano dos Anjos Pereira (mąż córki właściciela), stworzył nowoczesną, własną markę wina, vinho Alvarinho "Palácio da Brejoeira", która ceniona jest do dziś. Obecnie pałac należy do Marii Herminii Oliveira Paes.
Pałac Brejoeira: wypielęgnowane ogrody przypałacowe
Pałac Brejoeira: budynki winnicy
Pałac Brejoeira: bosque, czyli las

Pałac, winnica i ogrody otwarte są dla zwiedzających od października do kwietnia, od 9h00 do 12h00 oraz od 14h00 do 17h30.


adres: Pinheiros, 4950-660 Monção
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Miasteczko pełne jest starych kościołów, urocze wąskie uliczki zachęcają do spacerów. Region Monção jest kolebką wina Alvarinho.
Serra da Peneda jest najbardziej na północ wysuniętą cześcią Portugalii. Rzadko odwiedzane przez turystów miejsce jest dzikie i piękne. W górach nadal zobaczyć można tradycyjne pasterskie wioski: brandas i zimowe inverneiras. Główne miasteczka i wioski to: Castro Laboreiro, Peneda, Gavieira, Lindoso i Soajo.
Minho uznawane jest za najbardziej malowniczą krainę Portugalii: można znaleźć tu wysokie góry, historyczne miasta i piękne wybrzeże oceanu. Region często określa się mianem Zielone Minho, ze względu na wysokie opady i bujną roślinność.
Soajo znajduje się w Parku Narodowym Peneda-Gerês. Espigueiros do Soajo, to grupa dwudziestu czterech granitowych spichleży. Pochodzą one z XVIII i XIX-wieku. Wzniesione zostały wspólnie przez mieszkańców wioski na masywnych, granitowych nogach, zwieńczone granitowym krzyżem. Wyglądające jak grobowce, espigueiros miały na celu zabezpieczyć plony przed gryzoniami. Umieszczanie na szczytach krzyży było prośbą budowniczych o błogosławieństwo i powodzenie.
Charakterystycznym elementem panoramy Ponte de Lima jest rzymski most prowadzący do starego miasta, krajobraz z egzotyczną palmą w tle. Można przespacerować się tym zamkniętym dla ruchu samochodowego, długim na 277 metrów i szerokim na 4 metry mostem, zwanym Ponte Velha.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Pałac Brejoeira
Pałac Brejoeira
Pałac Brejoeira
Pałac Brejoeira
Pałac Brejoeira
Soajo
Soajo
Minho
Peneda
Minho
Caminha
Ponte de Lima
Bom Jesus
Monçao
Pitões das Junias
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl