Dziś: Czwartek, 18 Październik 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Ponta da Piedade
Na południe od Lagos ocean wyrzeźbił w wysokich na 20 metrów piaskowcowych klifach niesamowicie malownicze formacje skalne: groty, jaskinie, łuki skalne, przesmyki i zatoczki. To niezwykłe miejsce znajduje się zaledwie 2,5 km od centrum Lagos.
Ponta da Piedade: zerodowane piaskowce
To niezwykłe miejsce można zwiedzić na dwa sposoby: ze szczytu klifu oraz z wody. Pierwszy sposób jest zdecydowanie łatwiejszy. Z centrum Lagos kierujemy się na południe, podążając za drogowskazami na Ponta da Piedade. W końcu dociera się na klif, na krańcu którego stoi latarnia morska (Farol), a tuż za nią ukazują się zapierające dech w piersiach widoki.
Wyspa Farol: plaża od strony otwartego oceanu
Plaża w Algarve: Praia Dona Ana
Praia do Zavial

Żeby zobaczyć klify od strony oceanu trzeba wynająć łódkę. Żeby dostać się do przystani trzeba zejść po dość stromych, długich, schodach. Oglądanie Ponta da Piedade z małej łódki jest jak najbardziej bezpieczne i ciekawe. Może ona wpłynąć do wielu małych grot wyrzeźbionych w skale. Niektóre formacje mają swoje nieformalne nazwy (można zobaczyć między innymi słonia i wielbłąda). Rejs łódką kosztuje 15 euro od osoby za 30 minutową przejażdżkę po falach, wśród malowniczych form skalnych.

Na miejscu dostępny jest bezpłatny parking dla samochodów osobowych. Jeśli chcemy się czegoś napić lub zjeść, znajdziemy tu bar z przekąskami.


adres: Estrada da Ponta da Piedade
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Plaża znajduje się w zatoce niedaleko Lagos, na Costa d’Oiro. Praia do Camilo usytuowana jest wśród piaskowcowych klifów, pomiędzy Praia da Dona Ana i Ponta da Piedade. Istnieje tunel w skałach łączący te dwie zatoki. Aby dostać się na plaże, trzeba zejść od parkingu po stromych, drewnianych schodach. Plaża kusi złotym piaskiem i przejrzystą wodą.
Miasto położone jest nad jedną z największych zatok Algarve - Baia de Lagos. Lagos to port rybacki oraz ośrodek handlowy i turystyczny. Od wielu lat przyciąga turystów zachwyconych okolicznymi plażami, cieszącymi się opinią najlepszych w całym regionie.
Jest to słynne miejsce wakacyjnego odpoczynku, co roku zjeżdżają tu głównie portugalczycy, hiszpanie, francuzi, anglicy i niemcy. Plaża podzielona jest na dwie części, jedna z jasnym piaskiem, druga część kamienista.
Praia do Burgau jest plażą miejską położoną w małej zatoczce osłoniętej od wiatrów. Znajduje się tu port rybacki, gdzie można spotkać wiele tradycyjnych łodzi oraz pułapek na ośmiornice i kraby. Jest tu niewielki Bar–restauracja Beach Bar Burgau. Jest jeszcze jedna mała plaża, do której nie ma dostępu z lądu. Można tam dostać się łódką lub kajakiem, który można wypożyczyć na plaży. Okoliczne wody są doskonałym miejscem do nurkowania.
Jest to niewielka plaża, niezbyt zatłoczona, zwykle więcej tu rybaków niż plażowiczów. Okoliczne klify są mocno zerodowane, z licznych kamieni plażowicze często budują murki chroniące przed wiatrem.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Sagres
Wyspa Farol
Przylądek św. Wincentego
Ferragudo
Ferragudo
Ferragudo
Praia da Almadena
Praia do Camilo
Praia do Zavial
Praia da Carrapateira
Praia do Zavial
Praia da Ingrina
Wyspa Farol
Caldas de Monchique
Praia do Beliche
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl