Dziś: Czwartek, 18 Październik 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Ponte de Lima
Charakterystycznym elementem panoramy Ponte de Lima jest rzymski most prowadzący do starego miasta, krajobraz z egzotyczną palmą w tle. Można przespacerować się tym zamkniętym dla ruchu samochodowego, długim na 277 metrów i szerokim na 4 metry mostem, zwanym Ponte Velha.
Ponte de Lima: XIX-wieczny kościół Santo António
Rzymski most został przebudowany w 1368 roku na rozkaz króla Pedra I. Przebudowa miała na celu poszerzenie mostu do obecnej szerokości 4 metrów. Niegdyś, po obu stronach mostu stały wieże warowne.
Ponte de Lima: most Ponte Velha zachował kształt świadczacy o rzymskim pochodzeniu
Ponte de Lima: fasada kamienicy w centrum miasteczka
Ponte de Lima: promienie zacjodzącego słońca

Zwiedzanie miasta można rozpocząć od głównego placu miasteczka Largo de Camões (bezpośrednio przy moście). Na placu znajduje się XVII-wieczny chafariz, czyli fontanna. W rogu placu znajduje się pozostałość po XIV-wiecznych murach obronnych - Torre de São Paulo. Przy położonym nad rzeką deptaku Passeio 25 de Abril znajdują się liczne małe sklepiki z lokalnymi produktami. Spacer na południe, wzdłuż rzeki Lima, zacienioną, porośniętą platanami aleją Avenida Dom Luis Filipe, pozwala na zobaczenie dawnego klasztoru São Francisco i São António dos Capuchos. W budynku, pierwotnie pochodzącym z XVI wieku obecnie mieści się muzeum sztuki sakralnej.

Po drugiej stronie mostu znajduje się Igreja de Santo António, pochodzący z XIX wieku. Malowniczy obiekt, z piękną wieżą, jest często fotografowany, świetnie komponuje się z palmą i wzgórzami w tle.

Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Minho uznawane jest za najbardziej malowniczą krainę Portugalii: można znaleźć tu wysokie góry, historyczne miasta i piękne wybrzeże oceanu. Region często określa się mianem Zielone Minho, ze względu na wysokie opady i bujną roślinność.
Główne miasto regionu Minho, Viana do Castelo, położone jest u ujścia rzeki Lima do oceanu. W drugiej połowie sierpnia, w Viana do Castelo odbywają się Festas de Nª Srª da Agonia. Barwne uroczystości ku czci Matki Boskiej Bolesnej są największą uroczystością religijną w Minho.
Miasteczko położone jest nad oceanem, pomiędzy dwiema rzekami: Minho i Coura. Średniowieczne miasteczko strzegło dziesięć wież warownych, do dziś przetrwała tylko jedna - Torre de Relógio. Granitowy Igreja Matriz, kościół parafialny, kryje piękne wnętrze wykładane płytkami azulejos.
Braga uznawana jest za najbardziej religijne miasto Portugalii, nazywana jest Portugalskim Rzymem. W centrum miasta znajduje się niezwykłe nagromadzenie kościołów - ponad trzydzieści. Miasto szczyci się najstarszą w Portugalii katedrą, która powstała na miejscu dawnego kościoła Wizygotów, później mauretańskiego meczetu.
Santuário do Bom Jesus do Monte, a właściwie jego majestatyczne schody, są jednym z symboli Portugalii. Przeżyciem będzie na pewno wspinaczka po schodach, które prowadzą do kościoła usytuowanego na zalesionym wzgórzu, o wysokości 400 m.n.p.m. Najniższa partia schodów posiada stacje Drogi Krzyżowej, powyżej są fontanny pięciu zmysłów, na samej górze posągi trzech cnót: Wiary, Nadziei i Miłości.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Ponte de Lima
Ponte de Lima
Soajo
Soajo
Minho
Peneda
Minho
Pałac Brejoeira
Caminha
Bom Jesus
Monçao
Pitões das Junias
Braga
Minho
Minho
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl