Dziś: Czwartek, 18 Październik 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Porto Covo
Leży około 10 km na południe od Sines i około 170 km od Lizbony. Słowo "covo" w nazwie miejscowości oznacza sieci do łapania krabów. Na początku XVIII wieku było malutką wioską rybacką. Około roku 1800, Fernandes Bandeira, późniejszy baron Porto Covo, zainteresował się wioską i rozpoczął jej renowację.
Wyspa Passegueiro: widok ze skal przy Porto Covo
Dzisiaj Porto Covo liczy 1400 mieszkańców. Jest to popularne miejsce letniego wypoczynku.
Porto Covo: skaliste wybrzeże
Fasada domu w Porto Covo: w majowym słońcu
Mieszkanki Porto Covo

Wzdłuż głównej ulicy, która jest deptakiem pobudowane są domy w jednakowym stylu. Styl ten charakterystyczny jest dla całego regionu Alentejo - niskie pobielane domy z niebieskimi bądź żółtymi motywami. Znaleźć tu możemy sklepiki z pamiątkami i rękodziełem, tradycyjne pastelarie (ciastkarnie) i restauracje. Na głównym placu miasta (Praça Marquês de Pombal) poza sezonem turystycznym toczy się spokojne życie mieszkańców. Długi deptak wiedzie wprost nad ocean. Są tu malownicze klify oraz znajdujące się pomiędzy nimi małe plaże.

Ilha do Passegueiro to Wyspa Drzewa Brzoskwiniowego, leżąca nieco na południe, niedaleko od wybrzeża Porto Covo. Jest to skalista, niewielka wyspa, na której nie rosną drzewa. Smagana jest wiatrem i silnymi oceanicznymi falami, na środku znajdują się ruiny fortu.

Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Krajobraz okolic miasta i okolicy zdominowany jest tym, że jest ono ważnym portem przemysłowym. Znajduje się tu terminal tankowców, rafinerie, olbrzymie rurociągi. Mimo to w mieście jest plaża, a w obrębie Starego Miasta znaleźć można interesujące miejsca.
Miasto leży u ujścia do oceanu rzeki Mira. Plaże znajdują się tu zarówno na spokojnych brzegach rzeki Mira, jak i na wybrzeżu oceanu. Wysokie fale sprawiają, że zjeżdżają tu miłośnicy surfingu.
Nad miasteczkiem góruje zamek. Zbudowali go Maurowie, a w 1157 roku przebudowali Templariusze. W obrębie murów zamku Santiago do Cacém obecnie znajduje się cmentarz. Niedaleko znajduje się XIII-wieczny biało-żółty kościół Igreja Matriz.
Około 10 km na południe od Vila Nova de Milfontes znajdują sie plaże Almograve. Położone są pomiędzy malowniczymi skałami.
Na południe od Sines, pomiędzy miejscowościami Almograve a Zambujeira do Mar znajduje się przylądek Sardão.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Kościół w Porto Covo
Skały przy Porto Covo
Mieszkańcy Porto Covo
Wyspa Passegueiro
Porto Covo
Monsaraz
Alentejo
Przylądek Cabo Espichel
Serra São Mamede
Plaża Odeceixe
Alentejo
Alentejo
Serpa
Serpa
Beja
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl