Dziś: Czwartek, 13 Grudzień 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Porto de Mós
Piękny zamek na wzgórzu, Castelo de Porto de Mós, był na początku twierdzą Maurów, później został zdobyty i na przestrzeni wieków przebudowywany przez portugalskich królów. Charakterystyczne zielone stożkowe wieżyczki oraz loggię dobudowano w 1420 roku.
Porto de Mós: zamek na wzgórzu powyżej miasteczka
Igreja de S. Pedro (Świętego Piotra) jest bogato zdobionym barokowym kościołem. W Igreja de S. João Baptista (Jana Chrzciciela) można oglądać zachowany do dziś romański portal. Warto zobaczyć także kaplicę Świętego Antoniego Capela de Sto António. Przy Travessa de S. Pedro znajduje się muzeum miejskie Museu Municipal, gdzie znajdują się między innymi kości dinozaura oraz przedmioty z czasów rzymskich.
Porto de Mós: rynek miasteczka
Miasto Porto de Mós: widok z okolicznego zamku
Zamek w Porto de Mós: pierwotnie twierdza Maurów

Grutas de Mira de Aire

W okolicy Porto de Mós znajdują się wapienne groty i jaskinie. Grutas de Mira de Aire znajdują się około 20 km na południowy wschód od miasteczka. Są największymi jaskiniami w Portugalii. Jaskinie zwiedzać można codziennie, w godzinach: od października do marca od 9h30 do 17h30, w kwietniu i wrześniu od 9h30 do 18h00, w lipcu i sierpniu od 9h30 do 20h00. Ceny biletów: dzieci do 5 lat gratis, dzieci od 5 do 11 lat 3.60 €, dzieci od 12 lat i dorośli 6.20€. Atrakcjami w okolicy są także Grutas de Alvados oraz Grutas de Santo António.

Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Dominikańskie opactwo jest perłą portugalskiego gotyku. Jan I wybudował je w podziękowaniu Matce Boskiej za wygraną bitwę z armią kastylijską.
Fátima to przede wszystkim słynne na całym świecie Sanktuarium Maryjne, które znajduje się właściwie w wiosce przy Fátimie - Cova da Iria. Centrum miasta Fátima pełne jest turystów i sklepów, straganów oraz stoisk z pamiątkami. Znajdują się tutaj także bardzo drogie restauracje. W mieście jest około 8 tysięcy mieszkańców i 10 tysięcy miejsc noclegowych. Odległość Lizbona - Fátima to 120 km, więc można ze stolicy Portugalii do Fátimy udać się ramach jednodniowej wycieczki.
W Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça znajduje się jeden z największych kościołów w Portugalii. Klasztor został zbudowany na polecenie Alfonsa I dla Zakonu Cystersów. Jest on także dziękczynieniem za zwycięską bitwę i zdobycie mauretańskiej twierdzy Santarém. Opactwo założono w 1153 roku.
Leiria jest od 1545 roku miastem biskupim, z górującym nad nim zachwycającym zamkiem królewskim. Położona jest nad brzegiem rzeki Lis wśród sosnowych lasów.
Nazaré położone jest przy wspaniałej plaży nad rozległą zatoką otoczoną stromymi skałami. Jest jednym z nielicznych miejsc, gdzie jeszcze można zobaczyć rybaków w tradycyjnych strojach. Żony rybaków sprzedają tu suszone owoce oraz ryby suszone na słońcu.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl