Dziś: Czwartek, 18 Październik 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Praia do Camilo
Plaża znajduje się w zatoce niedaleko Lagos, na Costa d’Oiro. Praia do Camilo usytuowana jest wśród piaskowcowych klifów, pomiędzy Praia da Dona Ana i Ponta da Piedade. Istnieje tunel w skałach łączący te dwie zatoki. Aby dostać się na plaże, trzeba zejść od parkingu po stromych, drewnianych schodach. Plaża kusi złotym piaskiem i przejrzystą wodą.

Praia do Camilo
Wybrzeże niedaleko Ponta da Piedade słynie z krystalicznie czystych wód i ciekawych formacji skalnych, co stwarza doskonałe warunki do nurkowania. W sezonie najlepiej zająć miejsce na plaży wcześnie rano, gdyż jest to plaża niewielka, a chętnych do plażowania nie brakuje. Woda w oceanie przy plaży jest ciepła, spokojna, co sprzyja amatorom kąpieli. Przy plaży istnieje restauracja. Praia do Camilo w sezonie letnim jest strzeżona przez ratownika.
Praia do Camilo
Praia do Camilo
Praia do Camilo

Skały tego odcinka wybrzeża są kruche, mocno zerodowane i istnieje możliwość, że jakiś fragment spadnie na plaże. Warto zachować ostrożność i nie rozkładać ręczników i parasoli bezpośrednio pod skałami.

Jak dotrzeć na Praia do Camilo?
W miejscowości Lagos jedziemy Avenida dos Descobrimentos, skręcamy w lewo na rondzie i podążamy za znakami nad Ponta da Piedade. Przed Ponta da Piedade jest zjazd na parking przy plaży Camilo.
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Na południe od Lagos ocean wyrzeźbił w wysokich na 20 metrów piaskowcowych klifach niesamowicie malownicze formacje skalne: groty, jaskinie, łuki skalne, przesmyki i zatoczki. To niezwykłe miejsce znajduje się zaledwie 2,5 km od centrum Lagos.
Miasto położone jest nad jedną z największych zatok Algarve - Baia de Lagos. Lagos to port rybacki oraz ośrodek handlowy i turystyczny. Od wielu lat przyciąga turystów zachwyconych okolicznymi plażami, cieszącymi się opinią najlepszych w całym regionie.
Jest to słynne miejsce wakacyjnego odpoczynku, co roku zjeżdżają tu głównie portugalczycy, hiszpanie, francuzi, anglicy i niemcy. Plaża podzielona jest na dwie części, jedna z jasnym piaskiem, druga część kamienista.
Praia do Burgau jest plażą miejską położoną w małej zatoczce osłoniętej od wiatrów. Znajduje się tu port rybacki, gdzie można spotkać wiele tradycyjnych łodzi oraz pułapek na ośmiornice i kraby. Jest tu niewielki Bar–restauracja Beach Bar Burgau. Jest jeszcze jedna mała plaża, do której nie ma dostępu z lądu. Można tam dostać się łódką lub kajakiem, który można wypożyczyć na plaży. Okoliczne wody są doskonałym miejscem do nurkowania.
Jest to niewielka plaża, niezbyt zatłoczona, zwykle więcej tu rybaków niż plażowiczów. Okoliczne klify są mocno zerodowane, z licznych kamieni plażowicze często budują murki chroniące przed wiatrem.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Praia do Camilo
Praia do Camilo
Praia do Camilo
Praia do Camilo
Praia do Camilo
Praia do Camilo
Ponta da Piedade
Wyspa Farol
Plaża w Algarve
Praia do Zavial
Sagres
Wyspa Farol
Przylądek św. Wincentego
Ferragudo
Ferragudo
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl