Dziś: Czwartek, 18 Październik 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Sesimbra
Sesimbra jest doskonałą miejscowością na letni wypoczynek, przede wszystkim dzięki swemu dogodnemu położeniu przy spokojnej oceanicznej zatoce. Miejscowość ma dwoisty charakter, z jednej strony turystyczny, z drugiej strony portu rybackiego. Jak dawniej, w porcie cumują różnokolorowe łodzie służące do połowu ryb.
Sesimbra: łodzie rybackie
Osadę założyli prawdopodobnie Rzymianie, do roku 1236 była w rękach Maurów. W średniowieczu Sesimbra stała się istotnym portem. W XVII wieku zbudowano tu twierdzę obronną, Fortalezę do Santiago (świętego Jakuba). Forteca w XVIII wieku służyła jako miejsce letniego wypoczynku króla i jego dworu.
Karnawał w Sesimbra: wiedźmy
Sesimbra: plaża
Sesimbra: karnawał na ulicach miasta

Wysoko nad miastem, na stromych zboczach, wznosi się mauretański zamek. Niedaleko znajduje się kościół Igreja Santa Maria do Castelo, pochodzący z XVIII wieku. Największą atrakcję zamku stanowi jednak widok z jego murów.

Warto odwiedzić Porto de Abrigo, czyli port rybacki, który oddalony jest od centrum o około kilometr. Pięknie wyglądają łodzie pomalowane na intensywne kolory. Wieczorem odbywa się tu targ rybny.

Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Otoczona przez skały plaża znajduje się w okolicy Cape Espichel. Jest to miesjsce osłonięte od silnych wiatrów, które wieją w tym w regionie. Praia da Foz ma wiele naturalnego uroku, a okoliczne klify są także doskonałym miejscem na spacer.
Cabo Espichel to malowniczy przylądek Portugalii, położony około 10 km od Sesimbry. Tym, co przyciąga tu wielu turystów, jest dawne Sanktuarium Nossa Senhora do Cabo Espichel. Tuż za sanktuarium, na skraju urwiska znajduje się mała, śnieżnobiała kapliczka Senhor de Bomfim. Całość położona jest na skraju niebezpiecznie wysokiego klifu.
Między górami i morzem, w estuarium rzeki Sado, rozpościera się piękny krajobraz, inspirujący do przygody i jednocześnie zapraszający do refleksji. Jest to miejsce, które porasta śródziemnomorska roślinność, ale dzięki specyficznemu mikroklimatowi rośnie tu także wiele unikalnych gatunków. Strefa ekologiczna bogactwa rozciąga się na morze, na którym utworzono strefę ochronną. Ocean w pobliżu Serra da Arrábida obfituje w ryby morskie, jeżowce i rozgwiazdy.
Portinho da Arrábida to miasteczko położone na południowych zboczach Serra da Arrábida. Znajduje się tu Museu Oceanográfico, ale głównymi atrakcjami są Pedra da Anicha i plaża Portinho da Arrábida. Plaża zlokalizowana jest pomiędzy dwoma innymi plażami: Alpertuche (na zachodzie) i Galápos (na wschodzie). Od strony miasteczka jest plażą kamienistą, jednak gdy pójdziemy dalej na wschód znajdziemy więcej złocistego piasku.
Jest to wczesnorenesansowy dwór, przy którym mieści się winnica. Warto przyjechać tu na zwiedzanie tej niezwykłej posiadłości i degustację tutejszego wina (branco, tinto oraz moscatel). Obecnie Quinta da Bacalhôa to drugi producent wina w Portugalii.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Sesimbra
Sesimbra
Sesimbra
Sesimbra
Monsaraz
Alentejo
Przylądek Cabo Espichel
Serra São Mamede
Plaża Odeceixe
Alentejo
Alentejo
Serpa
Serpa
Beja
Alentejo
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl