Dziś: Czwartek, 18 Październik 2018
Pogoda w Lizbonie: , °C, Wiatr o prędkości 0 km/h ciśnienie 0
Vila Flor
Nazywana stolicą Azeite (oliwy z oliwek), położona w sercu Terra Quente Transmontana, na południe od Bragança, Vila Flor posiada około 8 tysięcy mieszkańców. Król D. Dinis, nazywany Rei Poeta (Królem Poetą), podczas przejazdu przez wioskę dotychczas zwaną "Póvoa d’Alem Sabor", był zachwycony pięknem krajobrazu i w 1286 roku nadał jej nazwę "Vila Flor".
Vila Flor: Igreja Matriz de Vila Flor
Miejsca, które warto zobaczyć: Igreja Matriz de Vila Flor, Fonte Romana, Arco de D. Dinis, Igreja da Misericórdia de Vila Flor, Estátua ao Rei D. Dinis, Capela de Santa Lúzia, Capelinhas (Sra da Lapa), Fonte das Bestas.
Vila Flor: Casa Ratinho
Vila Flor: późne popołudnie
Vila Flor: niezwykła, wykładana azulejos fasada Igreja Matriz
Społeczność FotoLizbona.pl
Miejsca w pobliżu
Region, w którym położona jest Mirandela, zwany jest Terra Quente (ciepła ziemia). Miasto Mirandela usytuowane jest na zboczu doliny rzeki Rio Tua. Prawa miejskie uzyskało w 1984 roku. W okolicy uprawia się drzewa oliwne.
Symbolem miasta jest Porca de Murça. Potężny kamienny posąg prawdopodobnie stworzony został przez Celtów. Przedstawia on właściwie dzika lub niedźwiedzia, nie tak jak wskazywałaby nazwa - świnię. Takie rzeźby są typowe dla całego regionu, a także północnego - zachodu Półwyspu Iberyjskiego.
Typowymi słodyczami w Trancoso są sardynki. Sardinhas Doces czyli Słodkie Sardynki. Są to słodycze o rodowodzie klasztornym, w kształcie ryby. W składzie tych słodkich specjałów znajdziemy jaja, cukier, migdały, polane są czekoladą. Ciastka te można kupić między innymi w słynnej cukierni Avenida Regional.
Miasto pełne jest średniowiecznego czaru, strzeżone przez wieże zamku, zagubione wśród lasów Serra da Estrela.
Mapa
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować.
Jeżeli nie masz konta - zarejestruj się - zajmie Ci to 20 sekund.
Wyszukaj podobne
Galeria Zdjęć
Vila Flor
Mapa Strony
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
masz konto - zapomniałeś hasła?
SPOŁECZNOŚĆSOCIAL NETWORK
MINI Słownik
Wszystkie zdjęcia oraz materiały z polskiego przewodnika po Portugalii są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie oraz wykorzystanie materiałów o Portugalii, które znajdują się na tej stronie jest możliwe wyłącznie w porozumieniu i za zgodą autorów.
© 2008-2018 fotoportugalia.pl